Skip to main content
Peter Dendis, Crypto Advisor

Keď sa veci menia, je dôležité prispôsobiť sa a nájsť najlepšiu cestu vpred. To je to, čo sme nedávno urobili v našom Krypto Mixe, keď sme vylúčili dva tokeny, Matic a Cardano, kvôli situácii so SEC. Tento krok nám však otvoril príležitosť premyslieť nad našimi investičnými stratégiami a identifikovať nové príležitosti. Dnes by sme vám radi predstavili dva nové tokeny, ktoré sme pridali do nášho mixu – Arbitrum (ARB) a Tezos (XTZ).

Celý náš výberový proces bol dôkladný a premyslený. Začali sme s hrubou selekciou asi 30 potenciálnych tokenov, ktoré spĺňajú naše základné požiadavky na veľkosť, likviditu a schopnosť spracovania v súlade s našimi bezpečnostnými a operatívnymi postupmi. Potom sme na základe technologického zázemia, veľkosti podpornej komunity a potenciálu biznis prípadu užitočnosti zúžili výber na sedem.

Týchto kandidátov sme predložili našej investičnej komisii, kde sme zvažovali nielen uvedené údaje, ale aj možnú koreláciu a potenciálny vplyv vývoja cien na celý náš mix. Výsledkom bolo, že sme sa rozhodli zaradiť Arbitrum a Tezos do nášho portfólia.

Arbitrum

Arbitrum je riešenie Layer 2 pre Ethereum, navrhnuté na zlepšenie rýchlosti transakcií, škálovateľnosti a súkromia siete. Umožňuje transakcie mimo hlavnej siete a združuje ich do dávok, než sa zapíšu späť na hlavnú sieť. Arbitrum prináša nízke transakčné poplatky, plnú kompatibilitu s Ethereum Virtual Machine a obsiahlu dokumentáciu pre vývojárov, čo ho robí atraktívnym pre škálovanie Ethereum a podporu vývojárov pri tvorbe novej generácie decentralizovaných aplikácií.

Tezos

Tezos je blockchainová sieť založená na inteligentných kontraktoch, podobne ako Ethereum. Ale Tezos ponúka infraštruktúru, ktorá je pokročilejšia a dokáže sa vyvíjať a zlepšovať bez rizika tvrdého rozdelenia (hard fork). Držitelia Tezos môžu hlasovať o návrhoch na aktualizácie protokolu, ktoré predložili vývojári Tezos.

Veríme, že týmto výberom sme pripravení na budúcnosť a zabezpečili sme rast a stabilitu pre našich investorov. Tieto tokeny nám pomôžu prekonať výzvy, ktoré môžu nastať a zabezpečia, že budeme mať silnú a diverzifikovanú pozíciu vo svete kryptomien. Dúfame, že naši investori budú takí nadšení z týchto nových prírastkov, ako sme my.

Peter Dendis

Peter Dendis

Crypto Advisor

Peter je spoluzakladateľom viacerých startupov a projektov a v kryptosvete pôsobí už od roku 2016. Úspešne zamenil viac ako 30 miliónov eur do krypta a je súčasťou viacerých úspešných krypto projektov.