Skip to main content

Čo je Bitcoin Halving

Bitcoin Halving predstavuje jednu z najdôležitejších udalostí v živote bitcoinovej siete, pričom je tesne spätý s cenovým rastom Bitcoinu. Pre bežných investorov môže byť tento koncept zdanlivo zložitý, avšak s jednoduchým investičným prístupom sa ho môžete zúčastniť bez starostí.

Bezplatná registrácia

Halving Bitcoinu je plánovaná udalosť, počas ktorej sa odmena za ťažbu a overovanie nových blokov zníži o 50 %, aby sa znížil počet nových mincí vstupujúcich do siete. Ťažiari tak získavajú len polovicu BTC za každý vyťažený blok. 

Táto udalosť je naplánovaná na každých 210 000 blokov, čo zodpovedá približne obdobiu štyroch rokov. Odhaduje sa, že nastane niekedy v apríli tohoto roka.

Ako Bitcoin Halving Funguje?

Kryptomeny ako Bitcoin, ktoré sú založené na algoritme Proof-of-Work (PoW), sú produkovane ťažiarmi, ktorí sú ľudia so špeciálne vybavenými počítačmi, ktoré riešia matematické úlohy na vytvorenie nových blokov, uvoľňovanie nových mincí do obehu a odmena za ich úsilie.

Každé štyri roky sa odmena, ktorú dostávajú ťažiari za vyťažený blok, zmenší o polovicu. V rámci siete Bitcoin bola pôvodná odmena za blok pre ťažiarov 50 BTC a s plynutím času sa táto odmena neustále znižovala.

Celkové zásoby Bitcoinu sú fixované na 21 miliónov Bitcoinov. Tento počet je založený na výpočtoch, o ktorých sa môžete dočítať v Bitcoin whitepaper. Keď ťažiari v sieti Bitcoinu vytvoria 21 miliónov Bitcoinov, dosiahne sa konečný počet Bitcoinov, ktoré kedy budú vydané a už nebude možné vytvoriť ďalšie Bitcoinov.

Tento proces vytvára dopyt a logicky zvyšuje hodnotu Bitcoinu. So stále viac  obmedzenou ponukou Bitcoinu je pravdepodobné, že trhová cena bude stúpať.

Náklady sa zdvojnásobia, cena vzrastie

Zvýšenie nákladov na ťažbu bude pravdepodobne sprevádzať nárast ceny Bitcoinu. Pravidelný trend, kde maximá predchádzajúceho obdobia často stanú minimami obdobia nasledujúceho, poskytuje optimizmus pre pozitívny vývoj ceny po blížiacom sa halvingu.

Bitcoin Halving

Nepremeškajte to, cez Okazio je to jednoduché

Bitcoin Halving je udalosť, ktorá prináša nielen zvýšenú pozornosť na trhu s kryptomenami, ale aj príležitosť na investovanie. Cez Okazio sa jednoducho zapojíte a využijete tuto skvelú príležitosť na zhodnotenie peňazí. Takéto príležitosti sa nenaskytujú často a preto je práve teraz ten správny čas.

Registujte sa hneď

komentárov 6