Skip to main content

Kryptomenový trh

Cena Bitcoinu v máji vzrástla z 60 622,1 € na 67 472,41€, čo predstavuje rast o 12,04 %.

Kryptotrhy v máji 2024 rástli, keď americké regulačné orgány zdanlivo otvorili cestu pre obchodovanie spotových fondov obchodovaných na burze (ETF), kde by bolo podkladovým aktívum Ethereum. Podobne ako spotové ETF na Bitcoin uvedené na trh v januári 2024, aj tieto nové produkty by mohli otvoriť prístup k triede kryptoaktív širšiemu okruhu investorov.

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) 23. mája 2024 schválila formulár 19b-4 niekoľkých emitentov pre spotové ETF Ethereum, čo je znakom významného pokroku pri kótovaní týchto produktov na amerických burzách. Len niekoľko dní predtým sa schválenie SEC nezdalo pravdepodobné, týždeň predtým odhady decentralizovanej platformy na predpovedanie Polymarket naznačovali len približne 10 % šancu na schválenie. Keďže sa schválenie neočakávalo, keď 20. mája analytici agentúry Bloomberg zverejnili správu o možnom schválení, cena ETH sa v priebehu nasledujúcich piatich hodín zvýšila približne o 17 %.

Vývoj ceny ETH 20.mája 2024

Prílev do spotových Bitcoin ETF kótovaných v USA sa v priebehu mesiaca zvýšil a dosiahol celkovo 2,1 mld. dolárov. Od svojho zavedenia 11. januára nazbierali spotové Bitcoin ETF kumulatívny prílev približne takmer 14 mld. dolárov.

Kumulatívny prílev do spotových Bitcoin ETF

Kryptotrhy ťažia z rôznych priaznivých faktorov vrátane stabilného prílevu do spotových ETF na bitcoin kótovaných v USA, dvojstranného úsilia v Kongrese o sprehľadnenie regulácie v tomto odvetví a rastu aktivity v rámci ekosystému Ethereum.

Pokiaľ zostane makroprostredie trhu priaznivé, domnievame sa, že ocenenia môžu pokračovať v raste počas letných mesiacov a aj neskôr. Je však dôležité zdôrazniť, že finančné trhy sú už ocenené na hladkú plavbu: implikovaná volatilita sa znížila v mnohých tradičných aktívach. Takže hoci priaznivé prostredie môže pokračovať, trhy by mohli byť citlivé na nepriaznivé správy týkajúce sa ekonomického výhľadu, menovej politiky Federálneho rezervného systému a/alebo nadchádzajúcich prezidentských volieb v USA.

VIX Index

Krypto Mix v mesiaci apríl

Krypto Mix – index najlepších svetových kryptomien, ktorý je aktívne spravovaný na dosiahnutie optimálneho pomeru výnosu a volatility dosiahol v mesiaci MÁJ výnos 16,08 % a za obdobie od januára 2024 je zhodnotenie na úrovni 46,47 %.

Ako sme už vyššie spomínali máj bol priaznivým mesiacom pre trhy, čo sa odzrkadlilo aj vo výkonnosti kryptomien v našej databáze. Ak nerátame stablecoiny, klesal len 5 kryptomien a zvyšok rástol. V top 10 najviac rastúcich kryptomien je až 5 kryptomien, ktoré sú aj reálne nakúpené v stratégii Krypto Mix.

V Krypto Mixe stále dbáme na obozretnosť a dôkladný výberový proces, aby sme zabezpečili stabilitu a rast pre našich investorov. Dôsledne sledujeme vývoj na trhu kryptomien a sme vždy pripravení prispôsobiť sa novým podmienkam.

Všetky informácie a analýzy uvedené v tomto dokumente sú vypracované spoločnosťou Convexional, ktorá zabezpečuje poradenstvo pri výkone Investičnej stratégie Krypto Mix.

www.convexional.com

Nasledujúci článok