Skip to main content

Prehľad udalostí z kryptomenového trhu za posledný týždeň

🧩 Bitcoin klesol za posledný týždeň o 5 %

Bitcoin klesol na nové mesačné minimum 64 000 USD, čo predstavuje najnižšiu úroveň od polovice mája. Dôvodom je neschopnosť udržať cenový rast nad 67 000 USD, pričom predajcovia prevzali kontrolu. Kritická úroveň 66 000 USD je kľúčová pre udržanie býčieho trendu, no analytici označujú 63 500 USD ako „dream long“ zónu pre nákup. Za posledný týždeň Bitcoin klesol o 5 % kvôli obavám zo zvyšovania úrokových sadzieb a negatívnym správam o reguláciách, čo ovplyvnilo aj ostatné kryptomeny.

🧩 Rekordná trhová kapitalizácia amerických bitcoinových ťažobných spoločností

Americké bitcoinové ťažobné spoločnosti dosiahli rekordnú trhovú kapitalizáciu 22,8 miliardy dolárov. Tento nárast je podporený zvyšujúcou sa cenou Bitcoinu a záujmom investorov o ťažobný sektor. Ťažobné spoločnosti profitujú zo zvýšeného dopytu po Bitcoine a inovácií v ťažobných technológiách, čo prispieva k ich rastu a rozvoju.

🧩 Korporátna adopcia kryptomien zostáva nízka

Napriek schváleniu prvých Bitcoin ETF zostáva korporátna adopcia kryptomien na nízkej úrovni. Marc Degen z Trust Square tvrdí, že korporácie potrebujú budovať dôveru v kryptomeny a blockchain technológie. Mnohé spoločnosti stále váhajú s adopciou kvôli obavám o regulácie a bezpečnosť.

🧩 Dolárom kryté stablecoiny a ich potenciál

Podľa bývalého predsedu Snemovne reprezentantov USA, Paula Ryana, by dolárom kryté stablecoiny mohli zmierniť dlhovú krízu USA a posilniť konkurencieschopnosť voči Číne. Stablecoiny by mohli priniesť stabilitu a dôveru do digitálneho finančného sektora, čo by posilnilo pozíciu USA na globálnom trhu.

🧩 Robert Kiyosaki a Willy Woo o budúcnosti Bitcoinu

Robert Kiyosaki verí v ďalší rast ceny Bitcoinu, pričom Willy Woo predpovedá, že rast skončí, keď do Bitcoinu investuje väčšina kapitálu na trhu. Tieto predpovede odrážajú rôzne pohľady na budúcnosť Bitcoinu, pričom niektorí odborníci očakávajú pokračovanie rastu, zatiaľ čo iní varujú pred možným zastavením, keď trh dosiahne saturáciu.

🧩 Potenciál rastu Etherea voči Bitcoinu

Ethereum má potenciál vzrásť o 50 % voči Bitcoinu v nasledujúcich mesiacoch. Technická formácia IH&S (inverse head and shoulders) naznačuje podobný vzor ako v rokoch 2019-2021, keď Ethereum vzrástlo o 140 %. Analytici predpovedajú, že ETH/BTC pár môže dosiahnuť hodnotu 0,084 BTC do konca roka, pričom kľúčovým faktorom bude aj očakávané schválenie spot Ether ETF do 2. júla 2024.

🧩 Nové maximum v počte transakcií na Ethereu

Ethereum dosiahlo nové maximum v počte transakcií za sekundu (TPS) vďaka riešeniu vrstvy 3 zameranému na herné aplikácie. Kombinované TPS dosiahlo hodnotu 246,18, čo zodpovedá 21,2 miliónom transakcií denne. Tento nárast ukazuje na rastúce využitie Etherea v rôznych aplikáciách a sektoroch.

🧩 Malajzia a boj proti daňovým únikom z kryptomenových obchodov

Malajzia spustila operáciu „Ops Token“ na boj proti daňovým únikom z kryptomenových obchodov. Razie sa uskutočnili na desiatich miestach v Klang Valley, pričom cieľom je zvýšiť dodržiavanie daňových predpisov a regulácií v oblasti kryptomien.

🧩 SEC odmietla zníženie pokuty pre Ripple Labs

SEC odmietla zníženie pokuty pre Ripple Labs a trvá na pôvodne navrhovanej pokute 876,3 milióna dolárov. Táto pokuta môže celkovo dosiahnuť takmer 2 miliardy dolárov, čo predstavuje významný finančný náklad pre spoločnosť Ripple Labs.

🧩 Salvádor plánuje založiť Bitcoinovú banku

Salvádor plánuje založiť banku orientovanú na Bitcoin, aby podporil súkromné investície a prilákal zahraničný kapitál. Tento krok by mohol transformovať finančný sektor krajiny a posilniť adopciu Bitcoinu v ekonomike.

🧩 T-Mobile Deutsche Telekom a rozšírenie kryptomenových aktivít

T-Mobile Deutsche Telekom oznámila plán na spustenie ťažby Bitcoinu a rozšírenie svojich kryptomenových aktivít. Plány zahŕňajú aj validáciu na blockchaine Polygon a spoluprácu s Fetch.ai na vývoji AI pre rôzne odvetvia.

🧩 XLink a zvýšenie bezpečnosti po hackerskom útoku

XLink spolupracuje s Fireblocks a Ancilia na zvýšení bezpečnosti po hackerskom útoku. Nové opatrenia zahŕňajú technológiu multiparty computation (MPC) a nepretržité monitorovanie, čím sa zvyšuje ochrana pred budúcimi útokmi.

🧩 Nárast krádeží kryptomien

Počet krádeží kryptomien vzrástol o 68 % medzi prvým a druhým polrokom 2023. Podvodníci používajú sofistikované metódy ako phishing a škodlivý malvér, vrátane tzv. crypto drainer, ktorý rýchlo odčerpáva prostriedky pomocou škodlivých smart kontraktov. Tento nárast zdôrazňuje potrebu lepšej bezpečnosti a vzdelávania používateľov v oblasti kryptomien.

Bezplatná registrácia
Nasledujúci článok