Skip to main content

Prehľad udalostí z kryptomenového trhu za posledný týždeň

Už len 45 dní do Bitcoin halvingu

NEPREMEŠKAJTE TO, CEZ OKAZIO JE TO JEDNODUCHÉ

Bitcoin Halving je udalosť, ktorá prináša nielen zvýšenú pozornosť na trhu s kryptomenami, ale aj príležitosť na investovanie. Cez Okazio sa jednoducho zapojíte a využijete tuto skvelú príležitosť na zhodnotenie peňazí. Takéto príležitosti sa nenaskytujú často a preto je práve teraz ten správny čas.

Bezplatná registrácia

WEBINÁR: VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O BITCOIN HALVINGU

Pripravte sa s nami na toto dôležité obdobie na našom webinári, kde vám poskytneme komplexné vysvetlenie konceptu Bitcoin Halvingu, jeho histórie a vplyvu na kryptomenový trh.

DÁTUM: 14.3.2024

ČAS: 18:00 – 20:00

Prihlásiť sa na webinár

#₿funfact: Bitcoin má trhovú hodnotu 1,31 bilióna dolárov, čo je o miliardu dolárov viac ako všetky švajčiarske franky v obehu, čím sa umiestňuje ako 13. najväčšia svetová mena podľa trhovej kapitalizácie. Pri súčasnej hodnote okolo 66 500 dolárov za Bitcoin by ten, kto má 10 000 BTC vo svojom portfóliu, mal približne 666,4 milióna dolárov a technicky väčšiu globálnu kúpnu silu než 97 krajín.

Ak by Bitcoin dosiahol hodnotu 100 000 dolárov za mincu, stal by sa s trhovou kapitalizáciou približne 21 biliónov dolárov druhou najhodnotnejšou fiatovou menou na svete.

🧩 Cena Bitcoinu dosiahla v pondelok 67 000 dolárov, blížiac sa k historickému maximu z novembra 2021. Tento rok si najväčšia kryptomena pripísala viac ako 50 % nárast, najmä vďaka prílevu do bitcoinových fondov v USA.

Odborníci predpovedajú pokračujúci prílev kapitálu a vplyv nadchádzajúceho halvingu, čo by mohlo viesť k tomu, že bitcoin do konca roka vzrastie nad 100 000 USD.

🧩 Bitcoin zažil vo februári jedno z najlepších období rastu v histórii (rast si udržuje už šiesty mesiac po sebe) a výnos stratégie Krypto Mix dosiahol krásnych 40,12 %. S rastúcim záujmom inštitúcií a zavedením ETF sa buduje pozitívny sentiment a ak marec skončí v zelených číslach, mohlo by ísť o rekordnú sériu nepretržitého rastu.

🧩 Spoločnosť MicroStrategy, ktorá drží takmer 70 % celkovej trhovej kapitalizácie a tretinu objemu bitcoinov vo verejne obchodovaných ETF, z tohto rastu výrazne profituje.

🧩 Odtok nových Bitcoinov z GBTC presiahol 550 miliónov USD. Napriek zvyšujúcim sa odtokom zo Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) pokračuje cena Bitcoinu v raste.

🧩 Ethereum, druhá najväčšia kryptomena, tiež dosiahla dvojročné maximum, vzrástla o 2,6 % na 3518 dolárov.

🧩 Aktualizácia Etherea Dencun sľubuje výrazné zvýšenie škálovateľnosti siete a potenciálne zníženie transakčných nákladov o 80-90 %. Aj keď pohla cenou Etherea nahor, vývojári presúvajú pozornosť na možnosti rozšírenia kapacity siete pomocou viacvrstvových riešení, ako sú rollupy a appchainy, ktoré sľubujú dlhodobé riešenia škálovateľnosti.

🧩 Podporovatelia Solany tvrdia, že k úspechu v súťaži s ETH je nevyhnutný významný vývoj, ako napríklad aktualizácia Firedancer a nová spotrebiteľská aplikácia. Napriek problémom ako nedostatok klientov a výpadky, vývojári veria, že pomocou nových aplikácií a vylepšení môže dosiahnuť úspech.

🧩 Nadchádzajúci halving Bitcoinu môže zvýšiť centralizáciu v ťažbe, varujú odborníci. Zníženie odmien za vyťažený blok môže priviesť k sústredeniu výpočtového výkonu do rúk menšieho počtu ťažiarov, čím by sa zvýšila centralizácia.

🧩 Kryptomenový analytik PlanB oznámil, že býčí trh pre Bitcoin oficiálne začal 1. marca, uzatvárajúc obdobie akumulácie. Jeho predpovede sú v súlade s očakávaniami ďalších analytikov, ktorí očakávajú intenzívny rast cien v nasledujúcich mesiacoch.

🧩 Dan Held, bývalý Bitcoin maximalista, teraz vidí obrovský potenciál druhej vrstvy Bitcoinu, ktorá môže konkurovať Ethereum. Held predpokladá, že rast Bitcoinu podporí aj adopcia DeFi ekosystému na ňom, ktorý umožní ľuďom využiť svoje BTC ako záruku pre fiatové pôžičky, čo by mohlo viesť k masívnejšej adopcii.

🧩 Spoluzakladateľ Ethereum Joe Lubin je optimistický ohľadom budúcnosti kryptomien a naznačuje, že najlepšie obdobie ešte len príde, ako uviedol počas konferencie ETHDenver.

🧩 Obchodník Peter Brandt navýšil svoju predpoveď rastu ceny Bitcoinu v tomto cykle na okrúhlych 200 000 dolárov, považovaných za optimistické v porovnaní s inými analytikmi.

Bezplatná registrácia