Skip to main content

Prehľad udalostí z kryptomenového trhu za posledný týždeň

Už len 31 dní do Bitcoin halvingu

NEPREMEŠKAJTE TO, CEZ OKAZIO JE TO JEDNODUCHÉ

Bitcoin Halving je udalosť, ktorá prináša nielen zvýšenú pozornosť na trhu s kryptomenami, ale aj príležitosť na investovanie. Cez Okazio sa jednoducho zapojíte a využijete tuto skvelú príležitosť na zhodnotenie peňazí. Takéto príležitosti sa nenaskytujú často a preto je práve teraz ten správny čas.

Bezplatná registrácia

Ak ste zmeškali webinár venovaný Bitcoin Halvingu, odporúčame si ho pozrieť zo záznamu. Získate tak úplne nový pohľad na Bitcoin a jeho budúcnosť.

Pozrieť

🧩 Bitcoin začal nový týždeň v režime obnovy po nezvyčajne turbulentnom víkende, počas ktorého vznikli ťažké straty. Ceny BTC bojujú o znovuzískanie starých historických maxim po dňoch trvajúceho predaja.

🧩 Bitcoin čelí riziku testovania úrovní pod 60 000 dolárov. Predpokladá sa, že zasadanie Federálneho výboru pre otvorený trh Spojených štátov (FOMC) 20. marca bude rozhodujúcou udalosťou, ktorá zmierni tlak na predávané kryptomeny.

🧩 Pokles ceny Bitcoinu je spôsobený realizáciou ziskov a nárastom likvidácie futures kontraktov, keďže bullish momentum, ktoré viedlo k novému historickému maximu Bitcoinu na úrovni $73 835 dňa 14. marca, slabne. Kontrakcia v cene Bitcoinu prichádza v čase, keď niektorí investori veria, že trh s BTC je prehriaty po schválení spot ETF.

🧩 Bitcoin zažil obrovský rast ceny, no s ním prišla aj chamtivosť. Aktuálne čelí možnej korekcii pred halvingom, ktorá by mohla byť miernejšia, ako v minulých cykloch, pričom odborníci odhadujú cenu až medzi 100 000 a 300 000 USD. 

🧩 Bitcoinoví veľkí hráči sa zdajú byť pripravení kúpiť BTC za akúkoľvek cenu, zatiaľ čo menší účastníci trhu znižujú svoje expozície. Dáta od spoločnosti Glassnode ukazujú, že veľryby a žraloky na trhu Bitcoinu si „horlivo akumulujú“ BTC aj za súčasných cien.

🧩 Priemerná veľkosť obchodu najväčšieho spotového bitcoinového ETF, IBIT od BlackRocku, sa pohybuje okolo 13 000 dolárov, čo naznačuje, že veľká časť jeho dopytu pochádza od maloobchodných investorov.

🧩 Aktualizácia Etherea s názvom Dencun úspešne odštartovala na hlavnej sieti 13. marca, čo prinieslo vylepšenia vrátane zníženia transakčných poplatkov a zvýšenia škálovateľnosti. Napriek úspešnému spusteniu, cena Etherea po aktualizácii klesla, čo je podobný vzor, aký sme videli pri predchádzajúcich upgradov.

🧩 Solana zažíva v posledných týždňoch výrazný rast, čo vyvoláva diskusie o možnosti dosiahnutia ceny nad 200 USD. Napriek poklesu trhu z dôvodu rôznych faktorov, ako sú regulatorné zásahy a inflácia, Solana zostáva stabilná a aktívna vďaka rastúcemu záujmu o memetokeny.

🧩 Standard Chartered zvýšil svoj predpoklad na koniec roka pre cenu bitcoinu (BTC) na 150 000 dolárov dolárov a predpovedal, že cena BTC dosiahne na konci cyklu 250 000 dolárov budúci rok, pričom sa ustáli okolo 200 000 dolárov. Taktiež predpovedá, že schválenie ethereum (ETH) ETF možno očakávať 23. mája, čo by viedlo k prílevu až 45 miliárd dolárov v prvých 12 mesiacoch a ETH by dosiahol približne 8 000 dolárov do konca roku 2024.

🧩 Bitcoinoví maximalisti sa chystajú na začiatok altseason, keďže sa BTC stáva inštitucionálnym. Rozrastajúci sa Bitcoinový gigant spôsobuje očakávaný odchod niektorých pôvodných nadšencov v hľadaní decentralizovaných alternatív a vyšších ziskov, čo vytvára polarizovaný trh pre malých investičných aktérov.

Bezplatná registrácia
Nasledujúci článok