Skip to main content

Prehľad udalostí z kryptomenového trhu za posledný týždeň

Už len 3 dni do Bitcoin halvingu

NEPREMEŠKAJTE TO, CEZ OKAZIO JE TO JEDNODUCHÉ

Bitcoin Halving je udalosť, ktorá prináša nielen zvýšenú pozornosť na trhu s kryptomenami, ale aj príležitosť na investovanie. Cez Okazio sa jednoducho zapojíte a využijete tuto skvelú príležitosť na zhodnotenie peňazí. Takéto príležitosti sa nenaskytujú často a preto je práve teraz ten správny čas.

Bezplatná registrácia

🧩 Bitcoin po halvingu často zažíva dramatický pokles, čo naznačujú historické vzory jeho cien. Tento jav je zvyčajne sprevádzaný predajmi dlhodobých investorov a „ťažobnou kapituláciou“, keďže klesajúce odmeny za ťažbu nútia ťažiarov opustiť trh alebo investovať do vylepšení ich ťažobných zariadení. Ako odporúča Michael Saylor, držanie Bitcoinu minimálne štyri roky môže byť dobrým prístupom vzhľadom na cyklickú povahu tohoto trhu.

🧩 Podľa výskumu od Unchained je Bitcoin najlepším nástrojom na sporenie kvôli jeho jedinečným monetárnym vlastnostiam. Unchained tvrdí, že Bitcoin sa stáva najlepším nástrojom na sporenie v novom ekonomickom období v porovnaní s tradičnými aktívami.

🧩 Ceny Bitcoinu a Etherea v minulom týždni výrazne kolísali v dôsledku inflácie, likvidácií pozícií a útoku Íránu na Izrael, čo viedlo k prvým kaskádovým likvidáciám na burzách a poklesu cien o viac ako 10 % v prípade Bitcoinu a výraznejšiemu pádu altcoinov. Tento pokles sa odrazil aj na amerických akciových trhoch, kde narastajúca inflácia a obavy z možného kvantitatívneho uťahovania zo strany Fedu zvýšili nervozitu investorov.

🧩 Oslabenie postihlo aj ethereum a solanu, pričom cena bitcoinu neskôr čiastočne stúpla, ale obavy z konfliktu na Blízkom východe stále ovplyvňujú sentiment na trhu.

🧩 Podľa štúdie spoločnosti 10x Research sa po halvingu očakáva, že ťažiari Bitcoinu budú postupne predávať svoje zásoby, čo by mohlo spôsobiť stagnáciu ceny Bitcoinu v nasledujúcich mesiacoch. Tento predpoklad sa opiera o historické dáta a nerovnováhu medzi ponukou a dopytom, čo môže viesť k postupnému predaju BTC až do sumy 104 miliónov USD denne.

🧩 BTC a ETH stúpajú po tom, ako žiadatelia o ETF na Bitcoin v Hongkongu uviedli, že boli schválení. Hoci nie je k dispozícii oficiálne oznámenie od Hongkongskej komisie pre cenné papiere a futures, viacerí žiadatelia informovali na sociálnej sieti WeChat, že im boli schválené ETF na spotové kryptomeny.

🧩 Na Ethereum má prísť ďalší upgrade s názvom Pectra, ktorý bude zlepšovať funkčnosť kryptopeňaženiek a zavádza funkciu social recovery. Umožní jednoduché podpisy pre viacero transakcií a zjednoduší proces overovania užívateľov.

🧩 Uniswap dostal od SEC oznámenie o možnom právnom konaní, pretože ju považuje za neregistrovaného makléra a burzu cenných papierov. Uniswap sa bráni tvrdením, že SEC nemá právomoc dohliadať na kryptomenové trhy a kritizuje ju za nedostatočné vytváranie pravidiel pre DeFi.

🧩 Nariadenie MiCA by mohlo obmedziť ponuku Tetheru v EÚ a mohlo by dôjsť k jeho delistingu na burzách v dôsledku nových regulácií, čo by mohlo ovplyvniť jeho dominanty na trhu stablecoinov. Možným vývojom je vznik nových stablecoinov viazaných na euro, ktoré by mohli nahradiť USDT.

🧩 Mladé generácie, vrátane generácie Z a mileniálov, preferujú investície do kryptomien a NFT (21%) oveľa viac než staršie generácie, ako ukázal nedávny prieskum spoločnosti Policygenius. Tieto výsledky odzrkadľujú zmenu vo finančných postojoch a investičných preferenciách mladých, ktorí sa snažia diverzifikovať svoje portfóliá a hľadajú nové príležitosti na zhodnotenie svojich úspor.

🧩 Okrem toho, že kryptomeny priťahujú mladých investorov, sa do kryptomien znova zapájajú aj veľké značky, ako je Adidas, ktorá sponzoruje seriál Crypto: The Game, kde sa účastníci súťažia o ceny vyplácané v éteroch.

Bezplatná registrácia
Nasledujúci článok