Skip to main content

Prehľad udalostí z kryptomenového trhu za posledný týždeň

Už len 52 dní do Bitcoin halvingu

NEPREMEŠKAJTE TO, CEZ OKAZIO JE TO JEDNODUCHÉ

Bitcoin Halving je udalosť, ktorá prináša nielen zvýšenú pozornosť na trhu s kryptomenami, ale aj príležitosť na investovanie. Cez Okazio sa jednoducho zapojíte a využijete tuto skvelú príležitosť na zhodnotenie peňazí. Takéto príležitosti sa nenaskytujú často a preto je práve teraz ten správny čas.

Bezplatná registrácia

🧩 Ministerstvo financií predložilo návrh zákona o kryptoaktívach, ktorým sa regulujú trh a služby spojené s kryptoaktívami. Národná banka Slovenska bude orgánom dohľadu, s právomocami podľa európskeho nariadenia MiCA, oprávnená udeľovať povolenia a trestať za porušenia. Okazio aj naďalej plne spolupracuje a komunikuje s NBS.

🧩 Bitcoin prekročil hranicu 56.000 USD a môže smerovať k 58.000 USD, ako naznačujú analytici spoločnosti Swissblock. Bitcoin dosiahol najvyššiu cenu od novembra 2021, keď prekonal hlavnú odolnosť na úrovni 53.000 USD, pričom rýchlo stúpol tesne pod 55.000 USD, zatiaľ čo Ether sa tiež zvýšil o takmer 4% na 3.200 USD. Analytici spoločnosti Swissblock predpovedajú, že ďalším cieľom pre cenu Bitcoinu je rozsah 57.000 až 58.000 USD, pričom po dosiahnutí týchto hodnôt môže sledovať nové historické maximá.

🧩 Ethereum , prvýkrát od apríla 2022, prekročil hranicu 3.000 dolárov v stredu v nádeji na schválenie ETF a v očakávaní nadchádzajúceho upgrade Dencun. Jeho hodnota stúpla o 13,1% voči doláru za posledný týždeň a za predchádzajúce dva týždne vzrástla o 28%. 

🧩 UNI, guvernančný token decentralizovanej burzy Uniswap, zaznamenal za jeden deň výrazný nárast o takmer 60 % a dosiahol hodnotu 12,8 USD. Tento výkon nasleduje po návrhu na aktualizáciu systému riadenia protokolu Uniswap, ktorý zahŕňa odmenu pre držiteľov UNI, ktorí stávkujú a delegujú svoje tokeny.

🧩 Po ohlásení výnimočných ziskov spoločnosti Nvidia minulý týždeň vzrástli hodnoty kryptomenových tokenov umelej inteligencie. Worldcoin (WLD) od šéfa OpenAI Sama Altmana obchoduje na úrovni 8,04 USD s rastom o 240% za posledný mesiac, zatiaľ čo žetón ARKM od firmy Arkham Intelligence stúpol o 211% na aktuálnych 1,68 USD. Tento rast záujmu o AI sa odráža aj v kryptoprojektoch ako Sleepless, Fetch.ai a Bitget.

🧩 Odlivy z Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dosiahli 23. februára najnižší denný objem od konverzie na Bitcoin ETF, čo naznačuje spomalenie trendu. Schválenie Bitcoin ETF a nižšie poplatky u konkurenčných ETF prispeli k poklesu predajného tlaku GBTC, ktorý čelí ďalším výzvam, ako je možné predajné povolenie skrachovanej firmy Genesis Global Holdco.

🧩 Max Keiser, významná postava kryptomenovej scény, nedávno zverejnil svoju prognózu na ďalšie obdobie, obávajúc sa krokov americkej vlády. Napriek svojim obavám však predpovedá cenu Bitcoinu na rovnom pol milióne dolárov.

Dávajte si pozor: Hack účtu MicroStrategy na sociálnej sieti X spôsobil straty viac ako 440.000 USD, pričom jedna obeť prišla o viac ako 420.000 USD. Páchateľom sa podarilo hacknúť účet a zverejniť falošný odkaz na podvodný airdrop, čím získali prístup k peňaženkám poškodených osôb.

🧩 Blížiaci sa halving Bitcoinu môže spôsobiť celosvetovú migráciu ťažiarov, pričom americkí ťažiari prejavujú obavy o ziskovosť. Možným výsledkom by mohlo byť presunutie centra ťažby do regiónov s nižšími nákladmi na elektrinu, ako sú Afrika a Latinská Amerika.

Bezplatná registrácia