Skip to main content
Peter Dendis, Crypto Advisor

Nedávno nás kryptomenové trhy prekvapili dôsledkami neoficiálnej správy o možnom vzniku nového ETF fondu od spoločnosti BlackRock, ktorá dočasne katapultovala cenu Bitcoinu nad hranicu 30 000 dolárov. Hoci sa neskôr ukázalo, že informácia bola nepravdivá, dôležitý je momentálny význam tohto udalostného okamihu a potenciálny dopyt po ETF fondoch pre kryptomeny.

Dôležité je, že aj napriek odhaleniu podvodu zostal Bitcoin silný a ukázal svoju odolnosť v čase náročných udalostí. Avšak význam tohto momentu nemôže byť prehliadaný. Toto krátke vzrušenie okolo ETF fondu od BlackRock naznačuje, aký význam bude mať skutočné schválenie takéhoto fondu pre trh s kryptomenami.

Nespočetné udalosti na trhu s Bitcoinom naznačujú dôležitú zmenu

Z nedávneho článku, kde som sa zaoberal vývojom kryptomien v nadchádzajúcich dvoch rokoch, vyplýva, že nádej na ich rast prekonáva predstavy, ktoré som vtedy vystihol. Aj keď trh so špekulatívnymi aktívami ako sú kryptomeny zahŕňa riziko a neistotu, existujúce fundamenty ukazujú, že môže prísť obdobie vyššieho rastu. Tieto nedávne zmeny iba potvrdzujú správnosť našej stratégie. Pre nás je to povzbudenie, že budeme môcť pripraviť našich investorov na potenciálny nárast hodnoty Bitcoinu.

Príchod ETF fondov do kryptosveta môže byť tou správnou cestou k tomu, aby Bitcoin prilákal aj konzervatívnych investorov. Tí, ktorí by inak zostali mimo kryptomenového trhu, by tak mali prístup k Bitcoinu bez potreby jeho držby v digitálnej peňaženke. Na trhu je mnoho žiadostí o ETF fondy zamerané na kryptomeny, a množstvo z nich je na stole u regulačných orgánov. Podľa Jamesa Seyffarta, analytika spoločnosti Bloomberg Intelligence, sa pondelkový pohyb na trhu môže stať prelomovým momentom, ak príde skutočné schválenie ETF fondov pre Bitcoin.

Výzvy a očakávania v súvislosti s ETF fondmi

Aj keď Bitcoin v roku 2021 dosiahol historické maximum, následne sa dostal do ťažšieho obdobia kvôli rastúcim úrokovým sadzbám a problémom v kryptosvete. Bitcoin je však stále veľmi dynamickým aktívom a trh reaguje na nové udalosti. Táto skoková reakcia ukazuje, že trh ešte stále nezohľadnil potenciálny vznik ETF fondov.V reakcii na tieto správy rastol Bitcoin na nové vrcholy a predpovede o jeho ďalšom raste sú optimistické.

Peter Dendis

Peter Dendis

Crypto Advisor

Peter je spoluzakladateľom viacerých startupov a projektov a v kryptosvete pôsobí už od roku 2016. Úspešne zamenil viac ako 30 miliónov eur do krypta a je súčasťou viacerých úspešných krypto projektov.

Nasledujúci článok