Skip to main content
Peter Dendis, Crypto Advisor

Minulý týždeň bol opäť značne rušný pre svet kryptomien. Ústrednou udalosťou bolo rozhodnutie amerického regulátora, Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), ktoré sa týkalo dvoch najväčších krypto búrz – Binance a Coinbase. SEC prehlásila, že niektoré tokeny obchodované na týchto burzách považuje za tzv. cenné papiere (security tokens), čo spôsobilo určité nepokoje na trhu.

Táto situácia nás nepostihla len z hľadiska všeobecného vplyvu na celý trh, ale aj konkrétne. Dva z týchto tokenov – Cardano (ADA) a Matic (Polygon) – sa nachádzali v našom Krypto Mixe. Vzhľadom na túto situáciu sme sa rozhodli tieto tokeny vyradiť z nášho Krypto Mixu, aby sme ochránili krátkodobé a strednodobé záujmy našich partnerov.

Matic a Cardano: Významné tokeny s výhodami

Polygon (Matic) je kryptomena a technologická platforma, ktorá umožňuje pripojenie a škálovanie blockchainových sietí. Nazývaný ako „internet blockchainov Ethereum„, Polygon zvyšuje flexibilitu, škálovateľnosť a suverenitu projektov na blockchaine, zároveň však zaručuje bezpečnosť, interoperabilitu a štrukturálne výhody blockchainu Ethereum.

Cardano (ADA) je považovaný za blockchain tretej generácie, pretože kombinuje vlastnosti predchádzajúcich generácií a prispôsobuje sa všetkým potrebám používateľov. V porovnaní s blockchainmi druhej generácie, ako je Ethereum, Cardano ponúka vyššiu bezpečnosť, škálovateľnosť a funkcionalitu, zabezpečuje trvalú udržateľnosť a interoperabilitu s inými blockchainmi a finančnými inštitúciami.

Hoci oba tieto tokeny vnímame stále ako významné, dočasné vyradenie z našeho portfólia považujeme za najlepšiu možnosť v súčasnej situácii. Budeme ich však naďalej sledovať a keď príde vhodná doba, radi ich znovu zaradíme.

V súčasnosti hľadáme náhradu a podrobne analyzujeme možné tokeny. Celý tento proces by mal byť dokončený do konca mesiaca.

Peter Dendis

Peter Dendis

Crypto Advisor

Peter je spoluzakladateľom viacerých startupov a projektov a v kryptosvete pôsobí už od roku 2016. Úspešne zamenil viac ako 30 miliónov eur do krypta a je súčasťou viacerých úspešných krypto projektov.

Nasledujúci článok