Skip to main content
Peter Dendis, Crypto Advisor

TLAK NA BINANCE

Počas posledných mesiacov sme boli svedkami rastúceho tlaku na Binance, najväčšiu kryptomenovú burzu na svete, zo strany niekoľkých regulátorov vrátane SEC a európskych a medzinárodných inštitúcií. Tento tlak viedol k strate niekoľkých povolení, obvineniam z prania špinavých peňazí a iným problémom.

ODSTÚPENIE CEO A PRIZNANIE VINY

Nedávne zmeny vrcholového vedenia zahŕňajú odstúpenie CEO spoločnosti, známeho ako Changpeng Zhao. Zhao, ako bývalý CEO, čelil možnosti vážnych problémov, ak by zostal vo svojej funkcii, vrátane nárastu tlaku na burzu. Odstúpil a pravdepodobne tým zachránil spoločnosť.

DOHODA S REGULÁTORMI

Priznanie viny zo strany Binance aj Zhaa sa premietlo do dohody s regulátormi, ktorá zahŕňa pokuty vo výške 4,3 miliardy dolárov a prítomnosť Zhaa na federálnom súde v Seattli. Tento krok rieši obvinenia zo strany regulátorov a pokrýva náklady spôsobené spoločnosťou Binance.

DÔSLEDKY A ĎALŠIE KROKY

Aj keď priznanie viny otvára nové možnosti pre Zhaa, ako napríklad možnosť zostať spolumajiteľom spoločnosti, vyplýva z neho aj obmedzenie jeho výkonnej pozície v rámci spoločnosti. Tento krok má pomôcť Binance riešiť problémy, vrátane obvinení zo strany Commodity Futures Trading Commission (CFTC), avšak neznamená to, že všetky súdne spory budú vyriešené. Napriek týmto krokom bude SEC pokračovať v žalobe proti Binance, čo predstavuje ďalšiu výzvu pre túto spoločnosť.

ZÁVER

Toto odhalenie prichádza s postupnými zmenami vo vedení najväčších kryptoburz sveta v roku 2023. Stále čakáme na vyriešenie súdnych sporov vrátane tých, ktoré sa týkajú Sam Bankman-Fried, riaditeľa burzy FTX.

Peter Dendis

Peter Dendis

Crypto Advisor

Peter je spoluzakladateľom viacerých startupov a projektov a v kryptosvete pôsobí už od roku 2016. Úspešne zamenil viac ako 30 miliónov eur do krypta a je súčasťou viacerých úspešných krypto projektov.